+90 545 421 90 48 pdugurcan@gmail.com
                Başarıya Ulaştıran Yol Arkadaşlığı
WhatsApp Mesaj

>> Öğrenci Ebeveyn Danışmanlığı

Ebeveyn Danışmanlığı; Çocukların ruhsal, sosyal ve duygusal sağlıkları ile gelişimlerini desteklemek amacıyla ebeveynlerin üzerine düşen görevleri aile büyükleriyle paylaşarak onları bilgilendirmektir.


Çocuk sahibi olabiliriz. Fakat; genelde çocuklarımızın sırdaşı ve arkadaşı olamayız. Bazen aramızda büyük anlaşmazlıklar yaşanır. Bu düşülen durumdan kurtulmak istenilse de başarılı olamayız. Ebeveynlerin de çocuklarını anlayabilmesi için, farklı durumklarda nasıl davranması gerektiğini bilmesi gerekir.


Eğer; Eğitim çağındaki çocuklarımızla nasıl ilişki kurmamız gerektiğini biliyorsak, sağlıklı iletişim kurabiliriz. Eğer bilmiyor veya bildiğimizi sanıyorsak, çocuklarımızla aramızdaki ilişkiler çok daha karmaşık hale gelecektir.


 

=- Eğitimin Yaşı Yoktur....

 

 

 

 

Öğrencilerimizin ebeveynleri, çocukları gibi eğitim almak zorundadırlar. Onlarla sağlıklı iletişim ve etkileşim kurmaları için bu şarttır. Çocuklarımızı nasıl analayacağımızı, onlarla nasıl sağlıklı iletişim kurmamız gerektiğini bilmeliyiz. Ülkemizde hangi aileye bu konuyu sorsak, herkes çocuklarını anladığını ve sağlıklı iletişim kurduğunu beyan ederler. Fakat, gerçekler hiç de söylenildiği gibi değildir.


Danışmanlık tek taraflı olmamalıdır. Hem ebeveynler hem de öğrenciler için danışmanlık aynı paralelde olmalıdır. Bir tarafı yaparken diğer taraf, yapılanları yıkmamalıdır. Bunun yolu da eğitimden geçmektedir.