+90 545 421 90 48 pdugurcan@gmail.com
                Başarıya Ulaştıran Yol Arkadaşlığı
WhatsApp Mesaj

>> Eğitim Koçluğu

Öğrenci koçluğu, öğrencilerin akademik başarılarını ve genel olarak okul hayatlarını geliştirmek için bir yol sağlar.


Çocuğunuzun ders çalışmaması nedeniyle sıkıntı yaşıyorsanız, geleceğine ait kararsız ve hedefsiz olduğunu düşünüyorsanız, dersler ve okul konusunda isteksiz görüyorsanız ve sürekli bu yüzden aranızda anlaşmalıklar meydana geliyorsa, bilgisayar ve telefon bağımlısı olduğunu düşünüyorsanız, ergenlik dönemi problemleri ve iletişim sorunları yaşıyorsanız, nasihatlerinizin dikkate alınmadığını düşünüyor ve tüm bu durumlardan şikayetçiyseniz çocuğunuz mutlaka eğitim koçuna ihtiyaçı vardır demektir.


 

1. Hedef Belirleme : Öğrencilerin, akademik ve kişisel hedefleri belirlemelerine yardımcı olmak ve bu hedeflere ulaşmak için stratejiler oluşturmak.


2. Planlama ve Organizasyon : Öğrencilere, okul işleri, sınavlar, ödevler ve proje yönetimi gibi konularda etkili planlama ve organizasyon becerileri kazandırmak.


3. Motivasyon ve Özgüven : Öğrencilerin kendilerine güvenlerini artırmak ve başarıya ulaşmaları için onları motive etmek.


4. Hedef Belirleme : Öğrencilere, zaman yönetimi becerileri kazandırarak ödevlerini, projelerini ve sınavlarını zamanında tamamlamalarına yardımcı olmak.


5. Ders Çalışma Teknikleri : Öğrencilere, verimli ders çalışma teknikleri öğreterek, öğrenme süreçlerini daha verimli hale getirmelerine yardımcı olmak.


6. Stres Yönetimi : Öğrencilere, stresle başa çıkma teknikleri öğreterek, sınavlar ve ödevlerle ilgili stresi azaltmak.


7. İletişim Becerileri : Öğrencilere, öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla etkili bir şekilde iletişim kurmalarını sağlamak.


8. Kariyer Planlama : Öğrencilerin, mezuniyet sonrası kariyer hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmak.