+90 545 421 90 48 pdugurcan@gmail.com
                Başarıya Ulaştıran Yol Arkadaşlığı
WhatsApp Mesaj

>> Neden Öğrenci Koçluğu

Eğitim hayatında basamakları birer birer çıkarken, yanında hep bu yollardan nasıl geçileceğini anlatan, düşmemen için elinden tutan ve öğrenciye doğru yolu gösteren bir liderdir, Öğrenci Koçu.


Her bireyin kendine has özellikleri ve hedefleri vardır. Öğrenci koçu öğrenciyi anlar ve ona özel çalışma planı belirler. Onun duygularını, çalışma stillerini, hayatını, hedeflerini, hayallerini, kısacası öğrencisini önemser ve sadece ona özel planlama yapar.


Öğrenciye has çalışma programını oluşturur ve işleyişini takip eder. Hedefine göre hangi dersi, hangi gün, ne kadar ve nasıl çalışması gerektiğini anlatır. Eksikleri kapatmak için plan hazırlar.


 

=- Öğrenci Koçu, Başarı İçin Yol Göstericidir.....

 

 

 

 

 

 

 

Öğrenci Koçu; Öğrenciye hedef belirler, planlama ve organizasyon yapar. Motivasyon ve Özgüven kazandırır. Ders çalışma tekniklerini öğretir. Stres yönetini ve iletişim becerilerini geliştirir. kariyer planlaması yapar. Motivasyon ve farkındalığını geliştirir. Özgüven kazandırır. Perfomansında artış sağlar. Zaman yönetimini ve başarıya odaklanmasını sağlar. Öğrencilerin başarı basamaklarını tırmanmasında hep yanında olur.


Yukarıda belirttiğimiz hususlar tek başına elde edilebilecek basit konular değildir. Öğrencinin yanında onu takip eden ve gözlemleyen bir yol gösterci olması başarıyı da beraberinde getirir. Onun için, günümüzde öğrenci koçluğu büyük önem arzeder. Sabahtan akşama kadar test çözerek başarı yakalanmaz. Aileler, başarının sürekli ders çalışılmasından geçtiğini zannederler.


Başarısız Olmanın Nedenleri; Bir amaç belirlemeden çalışmak, Plansız, programsız çalışmak, Müzik eşliğinde çalışmak, Yatarak ders çalışmak, Çalışma sırasında hayaller kurmak, Teknolojik aletleri gereğinden fazla kullanmak, Düzenli tekrarlar yapmamak, Çalışmayı sürekli ertelemek, Arkadaşlara hayır diyememek, Aralıksız, uzun süreli çalışmak, Dağınık oda ve dağınık masada ders çalışmak, Bir konuyu bitirmeden diğerine geçmek, Zorlanılan ve sevilmeyen derslerden uzak durmak