+90 545 421 90 48 pdugurcan@gmail.com
                Başarıya Ulaştıran Yol Arkadaşlığı
WhatsApp Mesaj

>> Kariyer Danışmanlığı

Zorlamayala yapılan kariyer planı, asla bir plan değil, gerçek manada plansızlıktır.


Kariyer planlaması için üniversiteden mezun olmayı beklemek son derece yaygın olsa da, başarılı kariyer planı için çok daha erken harekete geçmek gerekiyor. Yeni mezunlar, özellikle daha önce staj yapmamış ve iş hayatıyla ilgili kafa yormamışsa zorlu bir süreç geçirebiliyor.


Kariyer planını yaparken, meslek seçimi çok daha zor hale gelmiştir. Üniversite eğitimi tamamlandıktan sonra, hangi sektörde kolay iş sahibi olabilirliği planlarda değişiklik yapmayı ön plana almıştır. Kariyer planlama süreçlerinde verilecek yanlış kararlari geri dönülmez sonuçlara neden olacaktır.


 

=- Kariyer Planlamada Hataya Yer Yoktur.....

 

 

 

 

Kariyer planlaması yaparken hata yapma lüksü yoktur. Geriye dönüş imkanı imkanı da yoktur. Bu nedenle ileride iş hayatına atılacak gençlerin bu kararları tek başına vermesinin ağır bedelleriyle karşılaşabilir. Burada da yol göstericiye büyük ihtiyaç vardır.


Doğru bir kariyer planmasında öğrencinin hangi yöne eğilimli olduğunu tespişt etmek birinci önceliktir. Aileler; çocuğunun doktor, mühendis, öğretmen gibi daha geniş kapsamlı olarak ele alınan meslekleri tercih etmelerini isterken, bu meslekte başarılı olup olmayacaklarını göz ardı etmektedirler. Önemli olan, öğrencinin ileride severek yapacağı ve başarılı olacağı mesleğe yöneltilmesidir.